Проведення акції “16 днів проти насильства”

АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»:МОН РЕКОМЕНДУЄ ПРОВЕСТИ УРОК ЩОДО ПИТАНЬ ПРОБЛЕМ У СІМ’Ї

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Міністерство освіти і науки України рекомендує організувати та провести в закладах освіти навчальні заняття, лекції, вебінари, круглі столи,  скористатись матеріалами, які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:

1. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри;
  2. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді
  3. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті
  4. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

Усі матеріали Проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», доступні на сайті Офісу Ради Європи, які можуть використовуватися педагогічними працівниками, соціальними педагогами, практичними психологами під час проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо запобігання насильства.

Також МОН спільно з Громадською спілкою «А21 Україна» з нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» пропонує до перегляду вебінар для педагогічних працівників щодо протидії торгівлі людьми, який допоможе провести навчальні заняття (уроки) з дітьми щодо протидії торгівлі людьми та ознайомитися з інформаційними матеріалами до таких занять (уроків).

План заходів

до  Всесвітньої акції «16 днів проти насильства»

№ п/п Назва заходу Термін виконання Відповідальні
1. Година спілкування «Що таке насилля. Його форми. Як себе захистити»  1-11класи 25.11-10.12 Соціальний педагог

Класні керівник

2. Конкурс малюнків та фоторобіт «Світ без насильства» для  учнів 5-7 класів 25.11-10.12 Вчитель образотворчого мистецтва
3. Оновлення інформації на сайті школи «Корисні поради!» до акції «16 днів проти насильства» 25.11-10.12 Соціальний педагог

Практичний психолог

4. Демонстрація відеороликів щодо Конвенції ООН з прав дитини стосовно профілактики насилля.  3-4 класи 25.11-10.12 Соціальний педагог

Практичний психолог

5. Година спілкування  «Насильству-СТОП!».

Онлайн-презентація «Як не стати жертвою насильства» для учнів 7-8 класів

25.11-10.12 Соціальний педагог

6. Акція для педагогів «Долонька толерантності» 30.11-04.12 Соціальний педагог

Практичний психолог

7. Конкурс творів на тему «Щастя моєї сім’ї»

5-6 класи онлайн.

протягом акції Вчителі української мови
8. Виховні години, бесіди, лекції «СНІД – загроза людства!» для учнів 9-11класів 25.11-10.12 Класні керівники
9. Виготовлення та розповсюдження буклетів для учнів «Молодь за здоровий спосіб життя» 25.11-10.12 Соціальний педагог

Практичний психолог

10. Виготовлення плакатів «Світ без насильства»

5-11класи

протягом акції Класні керівники
11. Тематична виставка в шкільній бібліотеці «Ні!» Насильству в сім’ї» 25.11-10.12 Бібліотекар
12. Підсумки акції «16 днів проти насильства»  та висвітлення на сайті школи. Нагородження учасників освітнього процесу подяками. 10.12 Соціальний педагог

Практичний психолог

Щороку Вапнярська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 приєднується до Всесвітньої акції “16 днів проти насильства”. Учасники освітнього процесу були задіяні у різних заходах, які підготували соціальний педагог Барчишина О.О., практичний психолог Мацерук Л. А. та вчителі закладу.
Були проведені години спілкування на тему “Що таке насилля? Його форми. Як себе захистити?”, конкурс малюнків та виготовлення плакатів “Світ без насильства”, акція “Долонька толерантності”, конкурс творів на тему “Щастя моєї сім’ї”, демонстрація відеороликів що до Конвенції ООН з прав дитини стосовно профілактики насилля.
Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків. Сприяли вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.
🤚Зупинимо насильство разом!✌️🧡
Зображення може містити: 17 людей, люди стоять, дитина та у приміщенніЗображення може містити: 1 особа, сидить, стіл та у приміщенніЗображення може містити: 8 людейЗображення може містити: 1 особаЗображення може містити: 2 людини, люди сидять та у приміщенніНемає опису світлини.Зображення може містити: 1 особа, сидить, стіл та у приміщенніЗображення може містити: 2 людини, люди сидять, люди на сцені та у приміщенні

Зображення може містити: одна або кілька осібЗображення може містити: одна або кілька осібЗображення може містити: 3 людини, у приміщенніПрезентація Як не стати жертвою насилля.